‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست؟

‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست

فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست ؟

‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست
فرق هکر و کرکر و واکر

قبل از اینکه مستقیم وارد بحث راه و روشهای مختلف هک و کرک بشیم چند کلمه با هم صحبت میزنیم:
نیاز ما به امنیت کامپیوتری… چرا؟


هزاران نفر در عرض روز آن لاین هستند. چه به خاطر شغل و چه به صورت خصوصی. این رشد اینترنتی رو در کل انفجار اینترنتی مینامند. و این رشد روند رشد اینترنت رو با خودش عوض میکنه.

۱۰ سال پیش همه سرورها از طرف آدمهای تکنسین مدیریت میشدند که به یک مساله بیش از همه چیز اهمیت میدادند. امنیت سرور. ولی امروزه اکثر سرورها رو آدمهای معمولی مدیریت میکنند که بین اونها خیلی کم افرادی پیدا میشن که اطلاعات کافی در مورد محافظت کردن سرورهاشون دارند.

آمار اینجور سرورها به طرز معجزه آسایی رو به افزایش است. با وجود این باز هم مدیران شرکتهای بزرگ مردم رو به این راه تشویق میکنند. و ادعای این رو میکنند که اینترت امن است. آیا این مساله درست است؟
جواب :خیر

برای اینجور افراد دروغ گفتن جزو زندگی روزمره حساب میشه ولی از یک طرف هم بخوبی این مساله رو میدونند که اینترنت مکان امنی نیست. این مساله روز به روز بدتر خواهد شد. چون افرادی که اطلاع کافی در این رابطه ندارند فکر میکنند که همه چیز مرتب و درست است.

ولی واقعیت از چیز دیگری صحبت میکند : همه روزه هکرها و کرکر ها به تعداد بیشماری از سرورهای به ظاهر امن نفوذ میکنند.
بحث کار کردن افرادی که اطلاع خیلی کمی راجع به امنیت دارند در یک شبکه خیلی خیلی مهمه. اینگونه افراد نور چشمی های هکرها هستند. چون همینها هستند که در ها رو با وجود همه مسائل امنیتی به روی هکرها باز میکنند. مدیران کار کشته شبکه به این موضوع خواهند خندید.

مگر میشود که شخصی نداند که چه برنامه ای و چطوری روی سیستمش کار میکند؟ جواب : بله میشود!
مثال : کدوم یک از شماها میدونین که با برنامه ورد پرفکت که زیر ام اس داس کار میکرد برنامه ای بود به اسم : قبر!
این زیر برنامه از طریق یک پنجره فرمان امکان تهیه اسکرین شوتتز رو از زیر همه برنامه های زیر داس به کاربر میداد. در زمان خودش همچین آپشنی زیر یک برنامه واژه نگار کاملا جدید بود. این برنامه زیر برنامه دیگری به اسم کانورت داشت ! که اون کار درست کردن فایلهایی رو بر عهده داشت که مستقیم زیر ورد ایمپورت میشدند.

نکنه جالب توجه اینه که امکان دسترسی مستقیم به این تولزها از زیر ورد نبود! برای همین خیلی کم افرادی پیدا میشدند که از این برنامه و تولزها آگاهی داشتند. چه جوابی دارین اگر که من بگم : زیر یکی از آپشن های ویندوز این آپشن وچود داره که ویندوز به محظ اینکه شما آن لاین میشین تمام فایلهای خصوصی شماره سریال های برنامه هاتون و شماره کارت اعتباری شما رو به یک آدرس میل میکنه؟

این آپشن میشه که غیر فعال بشه ولی شما از فعال بودنش خبر داشتین که اقدام به غیر فعال کردنش بکنین ؟

نتیجه یک آمار گیری میگه: از هر ۸۰۰ نفری که همیشه برای یک مقصود خاص از یک برنامه مشخص استفاده میکنند تنها ۲ نفر از برنامه به طور کامل استفاده میکنند!!

یک نصیحت بهتون میکنم: هیچ وقت ادعا نکنین که راجع به یک موضوع همه چیز رو میدونین. هیچوقت.

با روند رشد اینترنت شرکتهای تولید نرم افزار نیز سریع خود را رشد دادند. و همزمان برنامه های متنوع تولید کردند. برای اینگونه شرکتها فقط و فقط یک چیز مهم است و بس : فروش نرم افزارشان!

برای اینگونه شرکتها هیچ اهمیتی ندارد که برنامه ای که شما میخرید امنیت سیستم شما را پایین میاورند.
برای تولید کنندگان نرم افزار هیچ گونه اهمیتی ندارد که یک فایل کانفیگوریشن شده سیستم از طرف شما به وسیله این برنامه بازنویسی شود.

ما برای بعضی از دوستانی که فرق بین هکرها ، کرکرها،واکرها را نمیدانند اماده کردیم در ادامه با ما همراه باشید…

فرق هکر و کرکر و واکر

هکر: هکر کسی است که با سیستم‌های کامپیوتری آشناست و می‌تواند با روش‌های خاص(بدون اجازه) وارد آنها شود.

کرکر: کسی که هدفش از نفوذ به سیستم‌ها، خرابکاری و ایجاد اختلال در سیستم‌های کامپیوتری است.

واکر: کسی که هدفش از نفوذ به سیستم‌ها، استفاده از اطلاعات آن سیستم‌ها است.

انواع هکرها

کلاه سفید: این قشر اکثرا متخصصین شبکه و امنیت هستند. کار اصلی آنها نشان دادن نقاط ضعف و قوت یک سیستم است. به خاطر همین، این هکرها در شرکت‌های بزرگ کامپیوتری در بخش امنیت مشغول کار هستند. و حفره‌های امنیتی که باعث نفوذ به سیستم‌های آن شرکت‌ها می‌شود را شناسایی می‌کنند.

کلاه سیاه: نام دیگر آنها واکر است. این گروه همان طور که از رنگ کلاهشان مشخص است،کارشان ایجاد اختلال و مزاحمت برای سیستم‌ها است به شکل کلی کار آنها دقیقا بر عکس دسته قبلی است.

کلاه خاکستری: این هکرها ترکیبی از هکرهای قبلی، یعنی هم کلاه سفید هم کلاه سیاه به همین دلیل به آنها کلاه خاکستری گفته می‌شود به قول معروف روزها کلاه سفید و شب‌ها کلاه سیاه هستند.

کلاه صورتی یا بچه اسکریپتی: این دسته را معمولا قشر کم سن و سال و تازه کار تشکیل می‌دهند، این افراد برای خودنمایی و نشان دادن دانش خیالی خود اقدام به هک کردن می‌کنند و هیچ خلاقیتی از خود ندارند و سواد علمی آنها در حد نوشتن برنامه‌های مورد نیاز برای نفوذ نیست و با بازارهای آماده و پیش پا افتاده اقدام به نفوذ می‌کنند.

صفحه اصلی

اخبار ارزهای دیجیتال

فرق هکر و کرکر و واکر
فرق هکر و کرکر و واکر
فرق هکر و کرکر و واکر

‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست‌‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست‌فرق بین هکر و کرکر و واکر چیست